نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi

تصفیه آب و فاضلاب 

 • تجهیزات تصفیه آب
 • تجهیزات تصفیه فاضلاب

  تجهیزات تصفیه فاضلاب :

   در این بخش به  شناخت و معرفی تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب می پردازیم در ادامه با ما همراه باشید. مهمترین تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب به صورت تیتر وار جهت آشنایی اولیه گفته می شود و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات داخلی سایت مراجعه نمائید. قیمت تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب پارامتری وابسته به ظرفیت ، کیفیت مورد درخواست و نوع طراحی است که طراح تصفیه خانه انجام داده است . 

  زباله گیر :

  یکی ازپراهمیت ترین تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب آشغالگیر در دو گروه اتوماتیک و دستی می باشد. برای عرضه قیمت اول باید بتوان بودجه را در نظر گرفت که نمونه دستی یا اتوماتیک به کار شما خواهد آمد.همچنین با عرضه اطلاعات نوشته شده در بخش پارامترهای انتخاب آشغاگیر شما می توانید نسبت به استعلام قیمت آشغالگیر اقدام نمائید. برای جلوگیری از ورود مواد جامد شناور یا معلق، از اشغالگیرها استفاده می شود. اشغالگیر ها در دو گروه دانه درشت و ریز موجود می باشند. زباله ها توسط دستگاه هیدرولیکی آبگیری می شوند. آشغالا های متراکم شده سوزانده می شوند و یا توسط دستگاه خردکن ریز شده و مجددا به فاضلاب برگردانده میشوند.

  در انتخاب زباله یا آشغال گیر باید به موارد زیر توجه کرد :

  •          میزان فاضلاب ورودی
  •          امکانات اولیه (برق،آب،جاده دسترسی و ...)
  •          نوع فاضلاب ورودی (صنعتی ،خانگی )
  •          نحوه بهربه برداری و نیروی متخصص

  دبی سنج :

  برای تعیین دبی جریان فاضلاب ورودی به تصفیه خانه فاضلاب، از دبی سنج استفاده می شود. امروزه گاهی از شیرهای کنترل الکترونیکی برای این منظور استفاده می شود.

  کانال شن گیری و چربی گیری :

  به منظور کاهش گرفتگی مسیر انتقال فاضلاب و حفاظت از وسایل مکانیکی می بایست ذرات شن و مواد جامد از فاضلاب جدا شوند

  همچنین در فاضلابهای دارای مواد چربی زیاد، به کمک هوا، ذرات چربی شناور و جدا می شوند.

  واحد هوادهی :

   در این مرحله فاضلاب وارد واحد هوادهى مى گردد. اکسیژن موزد نیاز اين واحد توسط بلوئرهاى هوادهى تامين می شود و توسط ديفيوزرهاى حباب ريز به واحد هوادهى انتقال می یابند. اکسیژن باعث رشد ميكرو ارگانيزم هاى هوازى و تشكيل لخته هاى بيولوژيكى می شود و  ميكرو ارگانيزم ها با مصرف مواد آلى موجود در پساب باعث كاهش بار آلودگى می گردند.

  دیفیوزر :

  به دلیل تزریق هوا به فاضلاب از دفیوزرها استفاده می شود . دفیوزرها بر دو گروه حباب ریز و حباب درشت موجود با شند که  دیفیوزر های حباب ریز بدلیل افزایش سطح تماس حباب هوا با فاضلاب نرخ جذب اکسیژن بالاتری دارند و از این رو بازده بالاتری دارند و بیشتر استفاده می شوند. همچنین از نظر ظاهری به دو گروه دیسکی ( این نوع از دفیوزر ها رایج تر می باشند) و لوله ای تقسیم بندی می شوند.

  دیفیوزر ها در کف مخزن با آرایشی ویژه در کنار هم قرار گرفته بطوری که ایجاد نواحی مرده در مخزن را به حداقل برسانند. این دفیوزرها به سیستم بلوئر مرکزی وصل می باشند. و باعث به وجود آمدن اختلاط مناسب و رساندن هوا به میکرو ازگانیسم ها می گردند.

  مخزن متعادل ساز :

  از آنجایی که دبی ورودی پساب به پکیج در ساعات مختلف شبانه روز متفاوت می باشد، مخزن متعادل ساز باعث می شود پساب به صورت یکسان و ثابت وارد پکیج می گردد و از وارد شدن شوک های ناگهانی به پکیج جلوگیری می کند.

  میکسر :

  جهت اختلاط بهتر فاضلاب معمولا در شرایط بی هوازی و آنوکسیک (میکسر مستغرق فاضلابی) و واحدهای انعقاد و لخته سازی (میکسر دور کند و تند) و میکسر های ساخت محلول های شیمیایی استفاده می شود.

   

   

   

 • کنترل و ابزار دقیق آب...

  دستگاه های کنترل و ابزار دقیق آب و فاضلاب :
  دستگاه سختی سنج یا TDS/EC سنج آنلاین تابلویی آب
  دستگاه PH /orp  سنج آنلاین تابلویی
  دستگاه سنجش کلر CL آب به صورت آنلاین تابلویی
  دستگاه اندازه گیری BOD و COD آنلاین آب
  یا به صورت پرتابل دستی

 • دستگاه تصفیه آب...

  آب شیرین کن چیست ؟

  کره ی زمین از 70درصد آب تشیکل شدده است. بسیار درباره ی  بحران کمبود آب شنیده ایم اما وقتی که به کره زمین فکر می کنیم که از 70درصد آب تشیکل شده است و این که چرا با این حجم زیاد از آب زیاد باید با کمبود آب مواجه بشیم ؟چرا این حجم از آب کره ی زمین قابل مصرف نیست ؟ در اینجاست که آب شیرین کن نقش مهی را ایفا می کند.

  بسیاری از اقیانوس ها،دریاها و آب های زیر زمینی شورند. حاوی املاح معدنی و نمک و ... می باشند. که این امر باعث شده قابل استفاده و آشامیدن نباشد. اما این مشکل را آب شیرین کن های خانگی یا آب شیرین کن های صنعتی خوشبختانه برطرف کرده است. با این که هنوز مشکل آب آشامیدنی وجود دارد ولی با این دستگاه های کوچک بخش بزرگی از این مشکلات بر طرف شده داست.

  در ادامه متوجه خواهید شد که آب شیرن کن چیست و چه کاربردی دارد و با انواع دستگا های آب شیرین کن آشنا می شوید و درباره ظرفیت و فیلتر آب شیرین کن با هم صحبت خواهیم کرد.

  کاربرد و اهمیت آب شیرین کن :

  اینکه بتوانیم از آب شور آب شیرین تولید کنیم کار ساده‌ای نیست. نیاز به فرایندهای مکانیکی و حرارتی دارد و دستگاه‌های خاص خودش را دارد. جدا کردن نمک از آب باید در یک بستر قدرتمند انجام شود. در حال حاضر دو نوع طرز کار برای آب شیر کن وجود دارد . یکی آب شیرین کن هر کدام از این مکانیزم‌ها باید یک سازوکار خاص کار می‌کنند و هر کدام هم مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. با این دو دستگاه بیشتر آشنا شوید.

  انواع آب شیرین کن های صنعتی :

  نمونه های مختلفی از دستگاه آب شیرین کن وجود دارند. هر مدل با توجه به کارایی که دارد تولید و ارائه شده است. به عنوان مثال از آب شیرین کن دریایی نمی‌توان در شیرین‌سازی آب خانگی استفاده کرد. چون هم انداز‌ه‌ها و ابعاد آن بزرگترند و هم صرفه‌ی اقتصادی ندارد. ظرفیت آب شیرین کن هم مسئله‌ی دیگری است که در انتخاب نوع آب شیرین کن تاثیر دارد.

  به طور مثال برای یک شرکت تولیدی کنسرو لوبیا به آب زیادی نیاز است. نمی‌توان این آب را از طریق آب شیرین کن خانگی تامین کرد. از این جهت به یک آب شیرین کن صنعتی نیاز است که ظرفیت بسیار بیشتری دارد و می‌تواند در مدت زمان کمی آب زیادی را تولید کند. در ادامه به توضیح بیشتر این دستگاه‌ها پرداخته‌ایم.

  مشخصات فنی آب شیرین :

  در مورد خصوصیات فنی آب شیرین‌کن‌ها چیزی که بیشتر از بقیه حائز اهمیت است ظرفیت آب شیرین کن است. در حقیقت ظرفیت دستگاه نشان می‌دهد که برای چه کاربردی مناسب است. به عنوان مثال مجتمع‌های تجاری و پاساژها به حجم مشخصی از آب نیاز است که باید تامین شود. در نتیجه نیاز به یک ظرفیت مشخص دارید.

  200 متر مکعب در شبانه روز ظرفیت خوبی برای دستگاه‌های آب شیرین کن در صنعت است. هر معتر معکب هزار لیتر است. یعنی 200 هزار لیتر در شبانه‌ روز تولید می‌کند که مقدار بسیار زیادی است.

  سایز لوله هم بسیار مهم است. معمولا با اینچ محاسبه می‌شود. معمولا کارخانجات فضای مشخصی را برای دستگاه‌ها در نظر می‌گیرند که متناسب با آن هم اجزا و المان‌های آب شیرین کن را انتخاب می‌کنند. جالب است بدانید که سختی آب هم در دستگاه‌های آب شیرین کن کاهش پیدا می‌کند.

  چرا که آب چاه و آب دریا معمولا دارای فلزات سنگین و موادی است که از فیلتر آب شیرین کار عبور نمی‌کنند و به دام می‌افتند. به همین دلیل آب خروجی از دستگاه از هر نظر سالم است.

  برای آب شیرین کن خانگی ظرفیت 220 لیتر در روز مناسب‌ترین ظرفیت است. معمولا فیلترها و قطعات دستگاه مانند پمپ هم متناسب با این ظرفیت طراحی می‌شوند. 220 لیتر برای استفاده روزانه یک خانواده پرجمعیت هم تا حد زیادی مناسب است. نکته دیگری که در دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس باید به آن توجه داشته باشید نوع فیلترها و تعداد فیلترهای به‌کار رفته است. هر چقدر تعداد فیلترها بالاتر باشد به این معناست که آلاینده‌های بیشتری را از داخل آب حذف می‌کند و به همین دلیل کارایی بیشتری دارد.

   چون آب دریا معمولا داری ذرات جامد و برخی رسوبات است فیلتر رسوب در مراحل اولیه‌ی دستگاه استفاده می‌شود تا بتواند جلو ورود انواع مواد جامد را به داخل دستگاه بگیرد.

  فیلترهای کربنی هم برای از بین بردن بوی ناخوشایند آب استفاده می‌شوند. آب دریا به دلیل وجود ماهی‌ها، تخم‌گذاری و سایر موجودات زنده‌ای که داخل آب هستند بوی خاصی دارد. فیلتر کربنی این بو را از بین می‌برد و با خیال راحت می‌توانید از آب شیرین تصفیه شده استفاده کنید.

  به نام برند تولیدکننده هم توجه داشته باشید. برندهای گمنام و یا چینی اصلا قابل اطمینان نیستند. سه برند سافت واتر، آکوا و سی سی کا بهترین دستگاه آب شیرین کن را تولید و به بازار ارائه می دهند از هر نظر قابل اطمینان هستند. توجه داشته باشید که برخی دستگاه‌های تصفیه آب تقلبی با نام و لوگوی برندهای مطرح فروخته می‌شوند. این دستگاه‌های تقلبی کارایی بسیار پایینی دارند و از هر نظر ضعیف هستند. پس باید دقت کنید و حتما آب شیرین کن و دستگاه تصفیه آب خانگی اورجینال خرید کنید. 

   

   

 • محصولات خانگی

  دستگاه تصفیه آب خانگی :

  شرکت تصفیه ایرسا آیریک از بزرگترین وارد کنندگان و ارائه دهنده انواع تصفیه آب خانگی تایوانی اورجینال و فیلتر تصفه آب خانگی و قطعات مربوطه آب شیرین کن می باشد. شرکت ایرسا آیریک با بیش از 15سال سابقه کار تخصصی در زمینه بالا بردن کیفیت آب آشامیدنی و بهره برداری از کارشناسان با تجربه با عرضه خدمات ویژه در کنار ارائه دستگاه تصفیه آب خانگی پرداخته و شما را در انتخاب یک دستگاه کار آمد و مناسب همراهی خواهی کرد.

  به شما مشتریان عزیز پیشنهاد می شود برای انتخاب برترین و مناسب ترین دستگاه با کارشناسان فروش شرکت ایرسا آیریک تماس برقرار کنید تا شما در صورت نیاز بهترین و با کیفیت ترین محصولات در اختیار شما قرار بگیرد.