نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
الکتروموتور (معمولی) TEFC

 

آشنایی با الکتروموتور معمولی TEFC:

موتور الکتریکی کاملا احاطه شده با فن خنک‌کننده (Tactually Enclosed, Fan-Cooled) نوعی الکتروموتور صنعتی با یک محفظه است که اجازه نمی‌دهد هوای بیرون آزادانه در محفظه داخلی موتور بچرخد. یک فن خارجی هوای بیرونی را بر روی بدنه موتور می‌دمد تا آن را خنک کند.

از این دسته موتورها در محیط‌های صنعتی بیش از هر نوع الکتر...

 

آشنایی با الکتروموتور معمولی TEFC:

موتور الکتریکی کاملا احاطه شده با فن خنک‌کننده (Tactually Enclosed, Fan-Cooled) نوعی الکتروموتور صنعتی با یک محفظه است که اجازه نمی‌دهد هوای بیرون آزادانه در محفظه داخلی موتور بچرخد. یک فن خارجی هوای بیرونی را بر روی بدنه موتور می‌دمد تا آن را خنک کند.

از این دسته موتورها در محیط‌های صنعتی بیش از هر نوع الکتروموتور دیگری استفاده می‌شود. موتورهای محصور TEFC معمولا گران‌تر از موتورهای باز هستند، اما حفاظت بیشتر در برابر شرایط مختلف آب و هوا، آلودگی و رطوبت را ارائه می دهند .

موتورهای TEFC با یک فن کوچک روی عقب شافت موتور که توسط یک محفظه پوشانده شده است، ساخته می‌شوند. این فن، هوا را روی تیغه‌های پوسته یا فریم موتور وارد کرده و از این راه موتور را خنک می‌کند. این محفظه «کاملا احاطه شده» است. به این صورت که موتور به صورت نسبی در مقابل گرد و غبار و مقدار کمی آب مقاوم است. موتورهای TEFC در مقابل آب فشار بالا و حالت غوطه‌ور در آب کاربرد لازم را ندارند. همچنین این موتورها بدون وجود بهسازی‌های اضافه، ضد انفجار نیستند.

انواع الكترموتور TEFC و کاربرد‌ آن‌ها :

  • موتورهای کسر اسب‌ بخاری با کارایی عمومی- بیشتر از فولاد نورد شده ساخته می‌شوند، موتورهای چند منظوره ای هستند که برای طیف مختلفی از مزایای صنعتی مناسب بوده و معمولا در محدوده قدرت از 0.33 تا ۲ اسب‌بخار (۰.۲۵ تا ۱.۴۹ کیلووات)پیشنهاد می‌شوند.
  • موتورهای مخصوص کشاورزی – این موتورها با گشتاور بالا و طراحی مقاوم، انتخاب خوبی برای بسیاری از کاربردهای زراعی هستند. با وجود کاملا محصور بودن، در فضای کار کشاورزی به ‌درستی از موتورمحافظت می‌شود.
  •  موتورهای «شستشو» – این موتورها برای مقاومت در برابر کاربردهای شستشوی منظم، شبیه آن‌چه در تاسیسات فرآوری مواد غذایی انجام می‌شود، طراحی شده‌اند.
  • موتورهای سنگ‌شکن – این موتورها یک انتخاب خوب برای آسیاب‌چکش‌ها، آسیاب پالت‌ها و خلال‌کن‌ها برای صنعت زیست توده هستند.
  •  موتورهای مکش نفت
  • موتورهای مخصوص شرایط محیطی سخت
  • موتورهای پمپ مکش استخر – یکی از بی‌صداترین موتورهای پمپ در بازار است. این صدای کم به دلیل موتور مغناطیسی دائمی و طراحی TEFC است.

نکات اصلی الکتروموتور TEFC معمولی AC:

مدل TEFC در اصل حاوی محفظه کاملاً احاطه شده و خنک شده توسط فن است که این کلمه نیز مخصوص همین جمله محسوب می شود.

این محفظه به صورتی طراحی شده است که از تبادل آزادانه هوا بین داخل و خارج قاب جلوگیری می کند و یک بخش بسیار مهم در الکتروموتور TEFC معمولی AC محسوب می شود. در نظر داشته باشید که محفظه به طور کامل مهر و موم نمی شود و از یک دستگاه فن استفاده شده است که به محور متصل بوده و سبب می شود که فشار هوا رو به جلو فراهم شود این رویه در حین کار صورت می گیرد.

معنی کار در الکتروموتور TEFC معمولی AC چیست؟ کار در فیزیک به صورت یک کمیت نرده ای مورد نقد و بررسی قرار می گیرد و در اصل میزان انرژی است که توسط یک نیرو باعث انتقال می شود فشار هوا در قاب و یا محفظه موجود می شود که روند خنک کاری به طور دقیق پیش برود.  

در الکتروموتور TEFC معمولی AC یک سری قاب های آجدار نیز دیده می شود که هدف اصلی از طراحی آنها افزایش سطح برای خنک کردن دقیق تر است.

در بین تمامی سبک های الکتروموتورها، استایلی که محفظه TEFC دارد تطبیق پذیرترین گزینه محسوب می شود.

الکتروموتور TEFC معمولی AC برای پمپ ها، فن ها، کمپرسورها و گرداننده تسمه ای و همینطور تجهیزاتی که اتصال در آنها مستقیم است به طور دقیق دیده می شود.

در نظر داشته باشید کیفیت الکتروموتور TEFC معمولی AC بسیار عالی است و طراحی منحصر به فردی که برای این محصول صورت گرفته است نشان از دوام بالا و طول عمر بیشتر آن به نسبت محصولات مشابه در بازار است.

 

 

 

 

بیشتر

الکتروموتور (معمولی) TEFC