نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
دستگاه سختی سنج TDS/EC

منظور از دستگاه سختی سنجی TDS/EC چیست ؟

یکی از دستگاههای پر کاربرد و مهم برای سنجش آب ، دستگاههای سختی سنج دستی می باشند که به آسانی هر کسی در منزل می تواند با آن ، وضعیت سختی آب را بسنجد . معنی TDS در اصطلاح یعنی مجموع کل املاح محلول در آب  TDS چیست؟ . با استفاده از دستگاه TDS سنج ، شما از وضعیت دستگاه و فیلترهای آن و کیفیت آب خروجی مطلع میشوی...

منظور از دستگاه سختی سنجی TDS/EC چیست ؟

یکی از دستگاههای پر کاربرد و مهم برای سنجش آب ، دستگاههای سختی سنج دستی می باشند که به آسانی هر کسی در منزل می تواند با آن ، وضعیت سختی آب را بسنجد . معنی TDS در اصطلاح یعنی مجموع کل املاح محلول در آب  TDS چیست؟ . با استفاده از دستگاه TDS سنج ، شما از وضعیت دستگاه و فیلترهای آن و کیفیت آب خروجی مطلع میشوید و از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل می کنید . 

 در استانداردهای مختلف برای TDS آب مورد نظر، اعداد مختلفی ذکر شده است که ما بر اساس استاندارد EPA آمریکا و همچنین تجربه کار مربوطه، اندازه مورد نظر آن را در محدوده 50 الی 170 بیان می کنیم >>> میزان مطلوبTDS.چنانچه TDS آب دستگاه تصفیه آب خانگی در رنج ایده آل نبود ، شما باید مشکل را پیدا کرده و آنرا رفع نمایید. گاهی اوقات با تنظیم دستگاه این مشکل برطرف میشود و گاهی اوقات نیاز به تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب است . >>> آموزش تنظیم سختی دستگاه تصفیه آب خانگیوجود یک دستگاه سختی سنج بخصوص برای افرادی که خودشان اقدام به سرویس دستگاه تصفیه آب میکنند ، امری ضروری بوده و همچنین استفاده از آن بسیارآسان می باشد . بدین شکل که درون درب آن آب بریزید و سپس بعد از روشن کردن دستگاه ، آنرا در آب ثابت نگه دارید . عدد TDS آب نمایانگر خواهد شد. 

شکل ظاهری دستگاهای اورجینال با دستگاه تقلبی بسیار به هم نزدیک هستند . در هنگام خرید مراقب باشید که فریب نخورید دستگاه اصلی و اورجینال برندHM ، در هنگام روشن شدن علامت HM قبل از اعداد روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

این دستگاهها فقط برای آب قابل استفاده هستند . یکی از خصوصیات دستگاههای مرغوب و باکیفیت ، قابلیت کالیبره شدن آنهاست که برای مصارف با دقت بالا ، بسیار مفید خواهد بود . همچنین جهت کالیبره کردن و تست صحت عملکرد دستگاه خود ، میتوانید از محلول های کالیبره استفاده کنید >>> محلول کالیبره TDS . البته تمام دستگاه های سختی سنج در کارخانه تولیدی کالیبره شده اند و برای استفاده خانگی معمولا نیاز به کالیبره شدن مجدد نیست با این حال فیلم آموزش کالیبره کردن دستگاه سختی سنج را میتوانید در اینجا مشاهده کنید .

 در زمان تعویض باطری یا ضعیف شدن باطری نیز ، نیاز به کالیبره شدن نیست و دستگاهها هوشمند هستند . کالیبره شدن برای مصارف خاص و دقیق مثل آزمایشگاه یا تحقیقات ضروری است و برای کاربردهای روزمره خانگی معمولا نیازی به کالیبره شدن نیست .

 

بیشتر

دستگاه سختی سنج TDS/EC