نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
پمپ کف کش

آشنایی با پمپ کف کش :

پمپ کف کش  جزء گروه پمپ های سانتریفیوژ قرار دارد و جهت پمپاژ کردن آب تمیز از مخزن ها یا آ های ززیر زمینی استفاده می شود و قابلیت پمپاژ ذرات سایشی را ندارد. این پمپ آب دارای درجه حفاظت IP68 می باشد و می تواند در سیال به صورت کامل غوطه ور گردد. اگر شما مجبور به استخراج آب آشامیدنی خود از چاه هستید، باید وظیفه نظارت، پاکسازی ...

آشنایی با پمپ کف کش :

پمپ کف کش  جزء گروه پمپ های سانتریفیوژ قرار دارد و جهت پمپاژ کردن آب تمیز از مخزن ها یا آ های ززیر زمینی استفاده می شود و قابلیت پمپاژ ذرات سایشی را ندارد. این پمپ آب دارای درجه حفاظت IP68 می باشد و می تواند در سیال به صورت کامل غوطه ور گردد. اگر شما مجبور به استخراج آب آشامیدنی خود از چاه هستید، باید وظیفه نظارت، پاکسازی و تحویل آن را بر عهده بگیرید. تفاوت پمپ آب کف کش با پمپ های شناور در محل قرار گیری آنهاست. یک پمپ آب کف کش خوب باید توانایی مکش آب و تحویل آن به شما را داشته باشد.

این پمپ امل یک واحد پمپاژ مستغرق است که آب های زیرزمینی را به سمت بالا پمپاژ کرده و آن را در داخل یک مخزن ذخیره می کند تا در زمانی که به آن نیاز است، از آن استفاده شود.

پمپ آب کف کش دارای دو نوع، کف کش شناور و کف کش معمولی است. پمپ آب کف کش شناور دارای قطر کمتری نسبت به کف کش های معمولی است و در چاه هایی با قطر کمتر استفاده می شود.

پمپ های کف کش، معمولا از جنس استیل، چدن، آلومینیوم و پلاستیک ساخته می شوند که بر اساس موارد کاربرد، مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان مثال در مناطقی که آب شور باشد و یا PH آب زیاد باشد از کف کش استیل (معروف به کف کش استیل آب شور) و یا کف کش با بدنه پلاستیک استفاده می شود، و همین طور در مناطقی که نه شوری آب و نه  PH  وجود داشته باشد از پمپ کف کش بدنه چدن یا آلومینیوم استفاده می گردد.

فواید پمپ آب کفش :

پمپ های آب کف کش بسیار کار آمد بوده و دارای ظرفیت بالایی می باشند و همچنین نیاز به هزینه تعمیر و نگهداری کمتری دارند.

معایب پمپ آب کف کش :

 با توجه به اینکه تولرانس پروانه ها پایین است، از این پمپ ها فقط می توان در آب های تمیز و بدون آلودگی یا لجن استفاده کرد. از طرفی اینگونه پمپ ها به واسطه آب، خنک می گردند پس بنابراین باید در چاه هایی نصب شوند که در آن غرق شوند. خشک کار کردن پمپ آب کف کش موجب سوختن موتور آن می شود.

نکات مهم جهت انتخاب و نصب پمپ آب کف کش :

پمپ های کف کش جهت خنک کردن موتور خود از آب موجود استفاده می کنند. پس بنابراین قبل از نصب پمپ آب کف کش محل مورد نظر باید پر از آب باشد. کاهش جریان آب و بیرون ماندن کف کش، سبب از کار افتادن موتور آن می گردد. به همین جهت برای کنترل سطح سیال و جلوگیری از کارکرد بیش از حد موتور پمپ آب کف کش، باید از یک فلوتر یا کنترل سطح استفاده نمود.

جنس پمپ آب کف کش باید با توجه به موارد کاربرد انتخاب گردد.به عنوان مثال در مواردی که از الکل و اسید و … استفاده می شود نباید از پمپ آب کف کش با جنس چدن استفاده گردد.

برای انتخاب یک پمپ مناسب، به کاربرد پمپ آب کف کش و نوع چاه خود توجه داشته باشید، معیار های انتخاب یک پمپ آب کف کش باید براساس، ظرفیت پمپ و ظرفیت پمپاژ آن از چاه باشد.

نکات مهم به هنگام استفاده از پمپ کف کش :

  • اگر شما تصمیم به خرید یک پمپ آب کارکرده را دارید، لطفا زمان بیشتری صرف کنید تا از سلامت پمپ آب و کابل کشی آن مطلع شوید.
  •  قبل از خرید و نصب پمپ آب، به نوع استفاده خود نیز توجه داشته باشید (جهت پمپاژ آب تمیز از پمپ آب کف کش و جهت پمپاژ آب های آلوده از پمپ آب لجن کش استفاده شود)
  • در پمپ آب کف کش باید حداکثر عمق غوطه وری در نظر گرفته شود (اگر پمپی زیر حداقل ارتفاع کار کند برق زیادی مصرف کرده و در نهایت از کار می افتد)
  • از پمپ آب کف کش در آب هایی که اسیدی هستند و یا اصطلاحا قابلیت خورندگی دارند استفاده نکنید.
  •  اجازه ندهید پمپ آب در فضای خشک و بدون آب کار کند.

 

بیشتر

پمپ کف کش