نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
فیلتر ممبران اسمز معکوس R.O

کاربرد و عملکرد اسمز معکوس (RO) در تصفیه آب چگونه است ؟

اسمز یک فرآیند طبیعی است که در آن آب خالص از راه یک غشای نیمه‌تراوا از محلولی با غلظت کمتر (فشار اسمزی کمتر) به محلولی با غلظت بیشتر (فشار اسمزی بیشتر) نفوذ می‌کند. اسمز معکوس عکس شده فرآیند اسمز طبیعی است که در آن با اعمال فشار، آب خالص (حلال) از طریق یک غشای نیمه‌تراوا از آب تصفیه نشده (...

کاربرد و عملکرد اسمز معکوس (RO) در تصفیه آب چگونه است ؟

اسمز یک فرآیند طبیعی است که در آن آب خالص از راه یک غشای نیمه‌تراوا از محلولی با غلظت کمتر (فشار اسمزی کمتر) به محلولی با غلظت بیشتر (فشار اسمزی بیشتر) نفوذ می‌کند. اسمز معکوس عکس شده فرآیند اسمز طبیعی است که در آن با اعمال فشار، آب خالص (حلال) از طریق یک غشای نیمه‌تراوا از آب تصفیه نشده (محلول) جدا شده و تصفیه می‌شود. در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، غشای نیمه‌تراوا فیلتر ممبران (ممبرین) اسمز معکوس (RO) نام دارد که به‌عنوان فیلتر مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب نیز شناخته می‌شود. فشار لازم برای انجام فرآیند اسمز معکوس نیز توسط پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی تأمین می‌شود.

یکی از کاربرد های فیلتر ممبران اسمز معکوس برای تصفیه ی آب شهری به صورت زیر است :

در تصفیه آب شهری با دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، مواد محلول مختلفی توسط فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO) از آب حذف می‌شوند. این مواد عبارت‌اند از: انواع یون‌ها و سرب، فلوئور، نمک‌ها ، کلر و کلرامین‌ها،نیترات ها، نیترات‌ها و آفت‌کش‌ها ، مواد شوینده

پساب حاصل از تصفیه آب با فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO):

تصفیه آب شهری با کمک دستگاه‌های دارای فیلتر ممبران اسمز عکس باعث ایجاد پساب نیز خواهد شد. این پساب شامل مقادیر بسیاری از انواع آلودگی‌ها و نمک‌هاست که از راه شیلنگ فاضلاب دستگاه تصفیه آب خانگی به فاضلاب شهری وارد می‌شود.

مزیت های سیستم اسمز معکوس :

  • طول عمر: ممبران Filmtec از جنس پلی آمید ساخته شده و تعداد دورهای بیشتری نسبت به محصولات شبیه به آن دارد که سبب مقاومت بیشتر و طول عمر بالاتر آن می‌شود.
  •  ستفاده از پیشرفته ترین وبرترین فناوری در تولید ممبران :شرکت DOW به‌عنوان سازنده فیلترهای Filmtec، بهترین شرکت سازنده فیلترهای اسمز معکوس در دنیاست که از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای ساخت فیلتر ممبران استفاده می‌کند.                                                                                                
  •  بالاترین میزان تصفیه آب:  فیلتر ممبران اسمز معکوس Filmtec بالاترین میزان جداسازی را در میان فیلترهای ممبران RO دستگاه تصفیه آب خانگی  داراست.

 

  •  برند معتبر:  برند Filmtec، معتبرترین برند موجود در دنیا برای فیلترهای ممبران اسمز معکوس است.
  •  اهش میزان مصرف آب:  استفاده از ممبران اسمز معکوس Filmtec سبب افزایش میزان بازیابی آب و کاهش میزان فاضلاب تولیدی دستگاه تصفیه آب خانگی شده که موجب کاهش مصرف آب نیز می‌شود.

 

 

  

بیشتر

فیلتر ممبران اسمز معکوس R.O