نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
هوزینگ فیلتر میکرونی (کارتریج)

هوزینگ فیلتر میکرونی یا کارتریج :

به مجموعه ای از مخازن استوانه ای شکل و چند فیلتر کارتریجی در داخل آن هوزینگ فیلتر میکرونی یا کارتریج  گفته می شود. که اغلب در مرحله قبل تصفیه سیستم های تصفیه آب با روش اسمز معکوس RO کاربرد دارد. قابلیت حذف ذرات معلق در آب و سایر سیالات با انواع فیلتر میکرونی که یکی از مهم ترین دلایل برای تولید هوزینگ فیلتر میکر...

هوزینگ فیلتر میکرونی یا کارتریج :

به مجموعه ای از مخازن استوانه ای شکل و چند فیلتر کارتریجی در داخل آن هوزینگ فیلتر میکرونی یا کارتریج  گفته می شود. که اغلب در مرحله قبل تصفیه سیستم های تصفیه آب با روش اسمز معکوس RO کاربرد دارد. قابلیت حذف ذرات معلق در آب و سایر سیالات با انواع فیلتر میکرونی که یکی از مهم ترین دلایل برای تولید هوزینگ فیلتر میکرونی می باشد. که جلوگیری از آسیب وارد شدن به ممبران های RO می گردند. گروه صنعتی آیریک؛ سازنده هوزینگ فیلتر میکرونی تصفیه آب درادامه کلیه آنچه نیازاست درباره هوزینگ و انواع آن و همچنین نقش فیلترهای کارتریجی در تصفیه آب بدانید را معرفی خواهد نمود.

هوزینگ فیلتر میکرونی(کارتریج) چیست ؟

به مخازن استوانه ای شکل با بدنه استیل ،شیشه ای وpvc نامیده می شود.با توجه به دبی آب در داخل  آن انواع مختلف فیلترهای کارتریجی قرار گرفته می شود. در ساختار کلی هوزینگ یک مخزن استوانه ای و ورودی گنبدی شکل با قابلیت باز و بسته شدن وجود دارد که از قسمت پایانی امکان باز کردن آن وجود ندارد. فیلترهای کارتریجی تصفیه آب در درون این محفظه قرار گرفته و برای تصفیه آب در بخش های نیمه صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. هوزینگ ها بر اساس نوع فیلترهای موجود در آن در گروه های اسپارکلر فیلتر (Sparkler)، کندل فیلتر (Candle) و فیلترهای فشاری (Pressure) و فیلتر کارتریجی دسته بندی میشوند.

انواع هوزینگ فیلتر میکرونی :

در تولیدو طراحی هوزینگ فیلتر کارتریجی تک المانه از جنس های استیل، شیشه و پی وی سی برای بدنه آن استفاده شده و بیشتر برای شرایطی کاربرد دارد که دبی آب کمتر از 5 متر مکعب بر ساعت باشد. در داخل این نوع هوزینگ همان طور که از نامش مشخص است، از یک فیلتر استفاده شده و بیشتر برای تصفیه آب خانگی کاربرد دارد.

هوزینگ فیلتر چند المانه :

با توجه به میزان دبی آب و محیط مورد استفاده این تجهیزات، ممکن است به تعداد زیادی از فیلترهای میکرونی یا کارتریج نیازمند باشد. در این صورت هوزینگ های چند المانه طراحی و تولید خواهند شد. در ساخت هوزینگ چند المانه بدنه استیل در نظر گرفته شده و در انواع مختلفی از قبیل استیل 304، هوزینگ استیل SS316 و SS316L تولید می گردد.

در تقسیم بندی دیگر، هوزینگ فیلتر کارتریج را بر اساس جنس به کار گرفته شده در بدنه آنها تقسیم بندی می کنند که از پراستفاده ترین آنها می توان به مواردزیر اشاره کرد:

هوزینگ فیلتر کارتریجی استیل :

با توجه به نقش بسیار مهم فیلترهای میکرونی یا کارتریجی در پیش تصفیه آب سیستم های RO، هوزینگ ها بیشتر برای محیط های صنعتی و نیمه صنعتی طراحی و تولید می گردند. به منظور بالا بردن کارایی و طول عمر این گروه از تجهیزات، بدنه آنها از جنس استیل 304، SS316 و SS316L ساخته میشود. این نوع هوزینگ توانایی تحمل فشار تا 12 بار را دارا بوده و به همین خاطر در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.

هوزینگ فیلتر پی وی سی pvc:

هوزینگ PVC از معمول ترین انواع هوزینگ فیلترکارتریج یا میکرونی می باشد که نه تنها در صنعت و آب شیرین کن ها کاربرد دارد، بلکه در ماشین لباسشویی و دستگاه های تصفیه آب خانگی نیز می توان از آن استفاده کرد. ازمهم  ترین ویژگی های این گروه از هوزینگ ها که تک المانه می باشند، می توان به آماده کردن محیط بدون امکان رشد جلبک اشاره نمود که می تواند گزینه ای مثبت برای سیستم های تصفیه آب خانگی و آشامیدنی به شمار رود.

هوزینگ فیلتر شیشه ای :

به دلایل مختلف مانند نیاز به اطلاع از آلوده شدن فیلتر داخل هوزینگ، از شیشه هایی با قدرت تحمل فشار 5 بار در تولید هوزینگ فیلتر کارتریج تصفیه آب استفاده میشود. این گروه از هوزینگ ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و تک المانه هستند و بیشتر در دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده میشود. سایز این گروه از هوزینگ اغلب 20 اینچ بوده و در گروه هوزینگ های نیمه صنعتی قرار میگیرد که در نوع خانگی سایزی برابر با 10 اینچ دارد.

 

نحوه کار هوزینگ فیلتر کارتریج :

در طراحی هوزینگ فیلتر کارتریجی همان طور که قبلا اشاره شد، از یک بدنه استوانه ای شکل استفاده می شود. فیلترها بر اساس دبی آب انتخاب شده و در داخل استوانه قرار خواهند گرفت. آب یا سایر سیالات با ورود به هوزینگ با بدنه فیلتر برخورد کرده و ذرات ریز مانند سیلیس و سایر مواد معلق در آن امکان عبور از منافذ فیلتر را پیدا نکرده و آب تصفیه شده به بخش توخالی فیلتر وارد خواهد شد. سرانجام آبی که به بخش خروجی جریان پیدا می کند، تصفیه شده و برای مصارف متنوع کاربرد دارد.

کاربرد هوزینگ فیلتر کارتریج

با توجه به قطر منافذ فیلترهای تصفیه آب کارتریجی و نوع این فیلترها و همچنین بدنه و ساختار کلی هوزینگ، از این تجیهزات در محیط های مختلفی می توان استفاده نمود که مهم ترین آنهامی توان به موارد زیر اشاره کرد :

  •          دستگاه تصفیه آب خانگی
  •          کارخانجات مواد غذایی
  •          پیش تصفیه سیستم های آب شیرین کن RO
  •          صنایع دارویی و شیمیایی

سازنده هوزینگ فیلتر کارتریج:

گروه صنعتی هفت؛ سازنده هوزینگ فیلتر کارتریج، تولید این گروه از تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب را در سایز و ابعاد مختلف با رعایت تمام استانداردهای لازم در مجموعه فعالیت های خود قرار داده است. هوزینگ های تولید شده در این مجموعه دارای بدنه های استیل بوده و مقاومت لازم برای استفاده از محیط های صنعتی و نیمه صنعتی را دارا می باشد. به منظور خرید هوزینگ فیلتر کارتریجی تصفیه آب می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید. کارشناسان ما راهنمایی و مشاوره های لازم را قبل از خرید انواع هوزینگ ارائه خواهند داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بیشتر

هوزینگ فیلتر میکرونی (کارتریج)