نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
مخازن فلزی فیلتر شنی

طریقه کار با مخازن فلزی فیلتر شنی :

تولید و طراحی مخزن فیلتر شنی و ماسه ای برای از حذف کردن مواد معلق و همچنین ذرات شناور و قابل جمع شدن استفاده می شود. فاضلاب به صورت عمودی در بستر ریز شن و ماسه ریخته می شود. ذرات از راه جذب یا محصور شدن فیزیکی برداشته  می شوند.

در صورت فشار بیش از حد بر روی فیلتر ، باید آن را شستشو دهید.بین فیلترهای مداوم و ن...

طریقه کار با مخازن فلزی فیلتر شنی :

تولید و طراحی مخزن فیلتر شنی و ماسه ای برای از حذف کردن مواد معلق و همچنین ذرات شناور و قابل جمع شدن استفاده می شود. فاضلاب به صورت عمودی در بستر ریز شن و ماسه ریخته می شود. ذرات از راه جذب یا محصور شدن فیزیکی برداشته  می شوند.

در صورت فشار بیش از حد بر روی فیلتر ، باید آن را شستشو دهید.بین فیلترهای مداوم و ناپیوسته می توان تفاوت قائل شد.

در فیلترهای مداوم (بیشترفیلترهای رو به بالا) ، ماسه آلوده برداشته می شود. شستشو می شود و مجدداً مورد استفاده قرار می گیرد ،

بدون اینکه فرآیند تصفیه را قطع کند. فیلترهای ناپیوسته(اغلب فیلترهای رو به پایین) متوقف شده و یک شستشودر جهت مخالف انجام می شود. حباب های هوا در بستر شن و ماسه دمیده می شوند تا سبب چرخش آن شوند. سپس آب تصفیه شده در جهت مخالف در بستر فیلتر جریان می یابد. مواد آلوده آزاد شده و همراه آب شستشو دور می شوند. سپس فرآیند فیلتراسیون می تواند از سر گرفته شود.

بازده خروجی تانکر  فیلتر شنی :

تولید مخزن فیلتر شنی افقی و عمودی و روش کار مخزن فیلتر شنی بازده فیلتر شنی با دو کارکرد فیلتر ماسه ، یعنی فیلتراسیون سطح و فیلتراسیون عمق تعیین می شود. فیلتراسیون سطح شامل جمع آوری ذرات بالاتر از بستر فیلتر است. این ذرات بطورمشترک یک توده متخلخل کلان را تشکیل می دهند که قادر است .ذرات جدید را به روشی بسیار مؤثر جمع کند. فیلتراسیون عمق عموما شامل ذرات کوچکتر است که جمع آوری آنها دشوارتر است و با جذب آنها به ذرات ماسه وصل می شود. در هنگام شستشوی معکوس نسبت به خاک ناشی از فیلتراسیون عمق ، از بین بردن سطح خاک آسانتر است.

مزایا و معلیب در تولید مخزن فیلتر شنی و تانکر فیلتر شنی :

فواید اصلی تولید مخزن فیلتر شنی سیستم ساده ای است که در اکثرموارد می توان برای به دست آوردن بازده قابل توجهی استفاده کرد. یک فیلتر شنی می تواند در مراحل مختلف مدیریت آب قرار گیرد به عنوان یک پیش تصفیه ، به عنوان فیلتراسیون جریان جانبی و به عنوان یک فیلتر پولیش. مخزن فیلتر شنی عمودی ماسه ای غالباً دارای پساب با پتانسیل استفاده مجدد است.روش کار فیلتر شنی را از ما بپرسید: 09103771300

با این حال ، برای بهبود عملکرد فیلتر ماسه ای ، گاهی اوقا مواد شیمیایی لازم است. یک مضرات تصفیه ماسه ،آب شستشو است که هنگام تمیز کردن فیلتر ماسه ایجاد می شود.این آب به شدت آلوده باید تصفیه و دفع شود. برای محدود کردن بار فیلتر ،یک مرحله رسوب اولیه برای فاضلاب های پر بار(مقدار زیادی از مواد معلق و قابل تعویض) انجام می شود.این به جلوگیری از شستشوی مجدد فیلتر کمک می کند.فیلترهای ماسه ای ناپیوسته غالباً برای تنظیم روند کار در هنگام تمیز کردن یکی از فیلترها بصورت موازی قرار می گیرند.

کاربرد سیستم مخزن فیلتر شی چیست ؟

تانکر فیلتر شنی  در بخش ها و فرآیندهای مختلفی مورد استفادهقرار می گیرند ، جایی که نیاز به حذف دور از دسترس مواد معلق

از آب یا فاضلاب است.

بخش هایی که فیلتراسیون ماسه در آن اجرا شده شامل تولیدآب آشامیدنی ، استخر ، شستشوی ماشین ، تصفیه آب زیرزمینی ،

RWZI ، کشتارگاه ها ، صنایع فرآوری میوه و سبزیجات ،نوشیدنی ها ، صنایع غذایی ، تصفیه سطح فلزات ، …تولید آب خنک کننده تهیه آب آشامیدنی ، پیش فیلتراسیون در تیمارهای فعال کربن و سیستم های غشایی ، و تصفیه آب استخر شنا.

از کاربرد های دیگر مخزن فیلتر شنی می توان به موارد ذیل اشاره کرده :

حذف آهن از آبهای زیرزمینی با استفاده از هوادهی و تصفیه ماسه. کاربرد مخزن فیلتر شنی درتصفیه نهایی فاضلاب ، پیگیری از رسوب و رسوب فلزات ،برای حذف آثار باقیمانده از لجن فلزی.تصفیه نهایی فاضلابتولید شده در تولید آلیاژهای آهن ، فولاد و غیر آهن. تصفیه شن و ماسه می تواند با فرآیندهای مانند بارش / رسوب ، انعقاد /لخته سازی / رسوب و شناور انجام شود.به عنوان مثال  تصفیهفاضلاب های حاوی ریزه و ماسه های منفجر کننده شن و ماسه ،در محوطه کشتی سازی.همچنین به عنوان تصفیه

نهایی (یا قبل از فیلتراسیون کربن فعال) مورد استفاده قرارمی گیرد تا مجدداً استفاده مجدد انجام شود. مورد استفاده

در باغبانی گلخانه ای به عنوان ضد عفونی کننده آبتخلیه (ساخت مخزن فیلتر شنی آهسته)شرایط مرزی سرعت هیدرولیک فیلترهای شن و ماسه ناپیوسته بین 3 و 20 متر متغیر است 3 / متر 2 / ساعت، با میانگین حدود 10 متر 3 /متر 2 / ساعت. سرعت جریان با نتیجه نهایی دلخواه تعیین می شود.فیلترهای شنی آهسته دارای بار سطحی 1 / 0-0 / 2 مترمربع بر مترمربع در ساعت هستند. فیلترهای شن و ماسه به طورمداوم یک سرعت هیدرولیک از 5/10 متر 3 / متر 2 / ساعت.اثربخشی فیلتراسیون ماسه در درجه اول برای از بین بردن مواد معلق استفاده می شود. بازده در این حالت بسته به اینکه از کمکهای حمایتی استفاده شود بین 50 تا 99.99 درصد متغیر است.علاوه بر ماده معلق ، COD ، BOD ، نیتروژن و فسفات به صورت ارگانیک و فلزات حل نشده نیز از فاضلاب خارج می شوند.

وسایل پشتیبانی :

طبیعتا برای بهتر شدن کارکرد می توان پیش از منعقد کننده،فلوکولانت اضافه کرد. وسایل پشتیبانی در ساخت مخزن های فیلتر شنی نوع لوله کشی و شیر آلات آن است . طراحی و ساخت مخزن فیلتر شنی خود را به ما بسپارید و از نحوه کار تانکر فیلتر شنی در این مطلب اگاه شوید.با واترکو همراه شما هستیم.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

بیشتر

مخازن فلزی فیلتر شنی