نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi

موتور آب

موتور آب چیست؟

کمتری کسی است که با موتور آب آشنا نباشد بخصوص افرادی که به کار کشاورزی مشغول هستند. موتور های بنزینی و دیزلی بسیار رایج بودند اما امروز موتور پمپ ها بخاطر تولید انرژی بیشتر بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

امروز بیشتر از الکتروموتورها استفاده می شود. نوع پیشرفته ماشین ها که انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل می کند.

امروز تصمیم گرفته ایم یکی از باکیفیت ترین الکتروموتور ها موجود در بازار که تولید مجموعه واترکو است را به شما معرفی کنیم. قبل از توضیح در مورد کارآیی این موتور آب بهتر است یکسری از کالاهای موجود مرتبط را معرفی کنیم که عبارتند از: الکتروموتور (معمولی) TEFC؛ ضد انفجار EX؛ دالاندر؛ دریایی؛ دریایی.

موتورهای پمپ همانطور که از اسمشان پیدا است از دو قسمت موتور و پمپ تشکیل شده اند که کاربرد آن ها برای پمپاژ آب است.این دو قسمت توسط شاسی ای به یکدیگر کویله شده اند تا برای حمل و نقل دستگاه راحتر باشد.

 

انواع موتور آب

الکتروموتورها از دو قسمت تشکیل شده اند؛ قسمت  متحرک که به آن روتور هم گفته می شود و قسمت ثابت آن که دورن موتور قرار دارد و به استاتور معروف است. استاتور یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که باعث ایجاد نیروی گشتاوری در روتور می شود و این کار باعث چرخش آن حول محور خودش می شود.

الکتروموتورها توسط جریان برق مستقیمDC  و یا متناوب AC تامین می شوند. واحد کار الکتریکی وات بر ثانیه (W/S) و واحد توان ظاهری ولت آمپر (VA) یا کیلو ولت آمپر یا مگاولت آمپر می باشد.

این موتور تحت ازمایش های بسیاری تولید شده است و از نظر مواد به کار برده شده در ساخت آن و طراحی ایمن حرفی برای گفتن دارد. همین موارد خود گویای استفاده طولانی مدت و عمر زیاد این دستگاه است. وجود فن خنک کننده یکی از نقاط مثبت آن در انطباق پذیری و کیفیت آن است.

توصیه ما به شما خریدارن عزیز این است قبل از استفاده حتما برپسب موجود بروی دستگاه را بصورت کامل مطالعه فرمایید.بروی این برچسب ها اطلاعات درج شده است که به شما کمک خواهد کرد دستگاهی با عمر طولانی تر داشته باشید. برای آشنایی بیشتر شما یکسری از این اطلاعات را در زیر درج کرده ایم:

 

TYPE: نوع و مدل دستگاهی که شما خریداری کرده اید.

HZ: نشان دهنده فرکانس برق که در ایران 50 و در کشورهای دیگر ممکن است 60 هم باشد.

PH: سه فاز یا تک فاز بودن که با عدد نمایش داده می شود، عدد3 برای سه فاز و 1 برای تک فاز.

IP: میزان حفاظت موتور در برابر آلاینده های محیطی مانند گرد و غبار و....

KW:  توان الکتروموتور.

R.P.M: دور خروجی الکتروموتور بر حسب دقیقه.

COS: جریان و ولتاژ که خطی و فازی دارد.

V: میزان ولتاژ مورد نیاز.

A: حداکثر جریان مجاز.

NO: شماره و سری ساخت الکتروموتور.

ICE: نحوه خنک کاری الکتروموتور.

KG: وزن موتور.

تعمیر و نگهداری موتور آب:

ما در مجموعه واترکو خدماتی را برای مشتریان خود در نظر گرفته ایم شامل یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش و پشتیبانی ارائه میکند. علاوه بر این یکسری از خدمات قابل ارائه واحد تعمیرات شامل موارد زیر می باشد.

  •         سیم پیچی الکتروموتور؛
  •         تست های فول بار الکتروموتور؛
  •         تراشکاری جای خار الکتروموتور؛
  •         تعمیرات درب جلو و عقب الکتروموتور؛
  •         تعمیرات پوسته الکتروموتور؛
  •         ماشینکاری شافت الکتروموتور؛

و موارد دیگر که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه به جز ایام  تعطیل باکارشناسان واحد فروش مجموعه تماس حاصل فرمائید.

هدف مجموعه واترکو ارائه باکیفت ترین ها به شما عزیزان از برندهای معتبر روز با قیمت مناسب است. وجود مشتریان ثابت نشان دهنده کیفیت و رضایت این عزیزان از محصولات این مجموعه می باشد.